Серія кубиків Рубика RS3M виходить з 2020 року під брендом Cubing Classroom. Це бюджетні (у порівнянні з WeiLong), але якісні магнітні головоломки від відомого китайського бренду MoYu.
Куби RS3M швидко завоювали популярність серед спідкуберів-початківців, тому було випущено вже 5 версій, кожна подальша з яких має щось нове, покращене. І це буде не MoYu, якщо не випустить кілька однакових за зовнішнім виглядом кубів під однією лінійкою. На щастя, сьогодні в продажу залишилися лише версії 2 та 5.
Які куби входять до лінійки RS3M v5?
- Кубик Рубіка 3×3 MoYu RS3M v5 Базова версія (MF8801)
- Кубик Рубіка 3×3 MoYu RS3M v5 Dual Adjustment (MF8804)
- Кубик Рубіка 3×3 MoYu RS3M v5 Dual Adjustment + Робот (MF8805)
- Кубик Рубіка 3×3 MoYu RS3M v5 MagLev + Робот (MF8820)
- Кубик Рубіка 3×3 MoYu RS3M v5 Ball-Core + Робот (MF8821)
- Підставка-робот для кубів 3×3 MoYu Cube Robot №1 (MF8961)
- Підставка-робот для кубів 4×4 MoYu Cube Robot №2 (MF8970)
Розгляньмо кожен куб окремо, щоб зрозуміти відмінності між ними. Одразу зазначимо, що всі куби — магнітні.
MoYu RS3M v5 Базова версія (MF8801)
MoYu RS3M v5 Base — це оновлена базова модель швидкісного кубика Рубіка 3×3 від MoYu. Основна особливість цієї новинки — мінімальна вага, що забезпечує кращий контроль під час складання. По суті, MoYu RS3M v5 — це полегшений варіант Super RS3M зі зміненою конструкцією.
Якщо порівнювати RS3M v5 зі старішою моделлю RS3M 2020, новий варіант має покращені швидкісні характеристики, проте його корпус став тонкішим і крихким через використання легшого пластику. Виходить старий куб був надійніше? Так, але крутився гірше.
Базова версія налаштовується лише стандартними гвинтами, викрутка та підставка йде в комплекті.
MoYu RS3M v5 Dual Adjustment (MF8804 та MF8805)
Це базова версія MoYu RS3M v5, але з назви стає зрозуміло, що ця версія йде з додатковою гайкою для подвійного регулювання. Тут вже однією викруткою не обійтися, але всі необхідні інструменти для налаштування йдуть в комплекті, разом з підставкою та інструкцією.
Існує дві версії Dual Adjustment — куб з підставкою у виді робота та куб з класичною трикутною підставкою. Робот виглядає більш незвично, але за це доведеться доплатити.
MoYu RS3M v5 MagLev (MF8820)
У цій версії, як видно з назви, вже присутня технологія MagLev. Вона забезпечує максимальну швидкість обертів за рахунок відсутності пружин. Пружини замінені на магнітні шайби що відштовхуються одна від одної ніби левітуючи в повітрі. Втім, цю «фішку» зможуть відчути лише професіональні спідкубери для яких важлива кожна мілісекунда і які збирають куби зі швидкістю світла. Якщо ви тільки починаєте крутити куби, то ви можете нічого й не відчути.
Ця версія йде тільки у комплекті з роботом-підставкою, купити лише куб не вийде. Зате можна купити робота окремо, якщо цей зламається. Він буває для кубів 2×2, 3×3 та 4×4.
MoYu RS3M v5 Ball-Core (MF8821)
Це найкрутіший куб у цій лінійці. Він має і технологію MagLev і механізм Ball-Core.
Технологія Ball Core забезпечує магнітне доведення граней завдяки додатковим магнітам у хрестовині та в ніжках куточків (вперше це ноу-хау було використано у кубах GAN 11 M Pro). Мінусом такої системи — додаткова вага головоломки, яка, в принципі, не відчувається.
Як ви вже зрозуміли, версію MoYu RS3M v5 Ball-Core оберуть лише професіонали, з таким кубом вже можна йти на турніри.
Сподіваємося, цією статтею ми змогли пояснити вам відмінність між кубами лінійки RS3M v5. Ми не виключаємо, що у майбутньому можуть з'явитися ще крутіші куби у серії RS3M.